JAK DOBRAĆ GRAFIKĘ DO DRUKU ŚCIENNEGO? - Druk Ścienny - WallJee

Wydrukowaliśmy ogromny mural drukiem ściennym.

Od zawsze chcieliśmy drukować duże projekty, duże murale, bo mamy do tego technologię, która pozwala nam to zrobić 7 razy szybciej niż uliczni artyści :)
Dlatego wydrukowaliśmy ogromny mural w szpitalu drukiem ściennym.

 

Początki projektu - luty 2023

Współpracę z DKMS rozpoczęliśmy rok temu, drukując w 5 szpitalach na oddziałach onkologiczno-hematologicznych obrazy dla dzieci i ich rodziców, spędzających czas choroby w biało-szarych ścianach.
Udało nam się wprowadzić dużo kolorów na korytarze, a każdy uśmiech dzieci na twarzy pokazywał, że to, co robimy, ma sens.
Jeżeli chcesz zobaczyć ten projekt, to zobacz tutaj: https://www.walljee.pl/blog/fundacja_dkms_realizacja_16m2

W lutym tego roku spotkaliśmy się w szpitalu w Warszawie, by wspólnie ustalić plan na zagospodarowanie ściany korytarza. Potencjał był ogromny i trzeba było pomóc w realizacji czegoś, co będzie robiło efekt WOW :)

Dobór projektu oraz wizualizacje

Koncepcji było kilka, zmiany po drodze również. Nasz grafik Wojtek stawał na wysokości zadania, wykonując kolejne projekty, wizualizacje, by sprostać oczekiwaniom stawianym naszej firmie.

Finalnie stanęło na lesie, w którym promienie słońca mają symbolizować nadzieję :)

  

Realizacja ogromnego murala

Każda taka realizacja dla nas wiąże się z dreszczem emocji.

Ta była jednak dość trudna z kilku względów:
- wysokość murala, zaczyna się na wysokości 120 cm, ma 180 cm wysokości, więc kończy się na wysokości 300 cm nad ziemią,
- długość, 496 cm,
- detaliczność projektu, drzewa, słońce,
- czas realizacji, sam druk trwał 4,5 godziny,
- szpital jako miejsce, w którym cały czas się coś dzieje i ludzie patrzą Tobie na ręce :)
- ilość tuszy użytych do realizacji.

  

Zastępujemy malowanie ręczne

Taki obraz, łącznie z przygotowaniem i malowaniem, możemy zrealizować w 6 godzin. Malarz, który musiałby namalować obraz o takiej wielkości i detaliczności, spędziłby minimum kilka tygodni.
Pomijając długość takiego malowania, ma to również wpływ na pracę oddziału szpitala. Mieszanie farb na korytarzu, zabezpieczanie posadzek przed zachlapaniem, zapach.

Obraz malowany przez malarza ma swoje zalety:
- indywidualny styl
- duszę w obrazie
- unikalność

Każdy musi zdecydować, co dla niego jest ważne przy realizacji projektu.

Wydrukowaliśmy ogromny mural drukiem ściennym.

Tym projektem udowadniamy, że druk ścienny to nie tylko usługa do domów jednorodzinnych i malowanie małych projektów. Jesteśmy w stanie drukiem ściennym wykonać realizację przeróżnych projektów, które są wymagające. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej naszych realizacji, zobacz nasze zdjęcia z realizacji: https://www.walljee.pl/realizacje/sciana/

A zdjęcia z naszego codziennego muralskiego życia zobaczycie na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/walljeedrukscienny

Do zobaczenia na Waszej ścianie!