Przenieśliśmy odręczny szkic na ścianę drukiem ściennym. - Druk Ścienny - WallJee

Przenieśliśmy odręczny szkic na ścianę drukiem ściennym.

Historia tego druku zaczyna się od prostego telefonu: "Panie Łukaszu, wiedzieliśmy, co Państwo robią, chcemy takie coś u nas w szkole. Odezwiemy się, jak uzbieramy pieniądze :)"

I Pani Anna się odezwała i zadzwoniła, że mają środki na realizację projektu, więc śmiało możemy się spotkać. Wcześniej, przed spotkaniem, dostaliśmy maila z informacją, jaki ma być to projekt.

Spotkanie i ustalenia
  

Okazało się, że jedna z Pań pracujących w szkole narysowała odręczny rysunek, na którym były ujęte postacie:

Ania z Zielonego Wzgórza
Mały Książę
Hobbit Bilbo Baggins,
i że właśnie to chcą wydrukować na ścianie, ale w kolorze. Byliśmy zaskoczeni, bo to pierwsze spotkanie technologii druku ściennego z odręcznym rysunkiem. Podjęliśmy się wyzwania realizacji tego projektu drukiem ściennym.

Wybór artysty
  

Poszukiwanie artysty, który przeniesie odręczny rysunek na wersję cyfrową, zajęło nam chwilę, ponieważ projekt był ambitny, a nasza determinacja, by zrobić to jak najlepiej, była jeszcze większa.

Finalnie, pomimo kilku problemów, udało nam się trafić na świetną Panią Natalię, która na co dzień zajmuje się takimi rysunkami. Sami zobaczcie, co robi Pani Natalia: https://www.facebook.com/BluByDesignNataliaTrojak/reviews

Ustaliliśmy szczegóły, które są istotne przy tak szczegółowym druku ściennym, i czekaliśmy na efekt finalny. W krótkim czasie wprowadzono poprawki, które były potrzebne, i teraz mamy wersję cyfrową do druku ściennego.

Realizacja druku

Aby druk ścienny zajmował jak największą przestrzeń w klasie, ustaliliśmy z dyrekcją, że postacie będą od siebie oddalone, uwzględniając przeszkody w klasie, takie jak szafa, ławki i lampa.

Druk ścienny postaci z bajek

Sam druk ścienny w sali lekcyjnej zajął nam około pięciu godzin, i teraz możemy już meblować salę lekcyjną. Ten druk ścienny jest wisienką na torcie całego projektu. Przed jego realizacją musieliśmy przejść przez całą drogę:

szczegółowe ustalenia dotyczące druku,
wykonanie digitalizacji projektu,
wprowadzenie poprawek w grafikach i projekcie,
wykonanie druków próbnych,
druk właściwy.
Sam druk jest na szczęście mało inwazyjny dla naszych klientów, mam na myśli to, że od razu po naszej realizacji można meblować pokój i nie trzeba po nas sprzątać. Cicha, szybka i bezkurzowa realizacja pozwala nadać ścianom
nowy wygląd, tak samo jak zrobiliśmy to dla szpitala w Warszawie: https://www.walljee.pl/wydrukowalismy-ogromny-mural-drukiem-sciennym/

Druk ścienny to nieograniczone możliwości
  

Tym projektem pokazujemy ,że ograniczna nas tylko wyobraźnia, ale jeżeli jej brakuje to my z naszym zespołem możemy śmiało pomóc i podpowiedzieć so się da.
Jeżeli tylko chciałbyś porozmawiać z nami na temat swojego projektu to zapraszamy :
https://www.walljee.pl/kontakt

Pozdrawiamy WallJEE